Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/users/bit/public_html/ada/plugins/system/social_presence/social_presence.php on line 12

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/users/bit/public_html/ada/plugins/system/social_presence/social_presence.php on line 70
Dieta psa "WETERYNARZ ODPOWIADA"
> > Weterynarz pila skierniewice

Dieta psa "WETERYNARZ ODPOWIADA"

Mam 5 letniego kundelka. Nie chce jeść niczego innego poza mięsem. Nie toleruje suchych karm i żadnych dodatków. Jak prawidłowo należy karmić mojego psa?

Musi pani wiedzieć, że organizm psa potrzebuje nie tylko samego białka, ale również węglowodanów i witamin. Jeżeli nie dodamy ich do posiłku to wówczas bardzo przeciążamy wątrobę, która z biegiem czasu ulega uszkodzeniu. W prawidłowo zbilansowanej dawce żywieniowej mięso stanowi około 26-28% całości diety. Reszta to jest balast, którym może być ryż lub kasza oraz warzywa i owoce.

Pokarm należy tak przygotować, aby pies nie mógł wyjeść samego mięsa. Do gotowanego jedzenia zawsze należy dodawać witaminy. Nie jest łatwo zbilansować gotowane jedzenie, tak aby wszystkie składniki odżywcze zostały w nim zawarte. Jeżeli sprawia to dużo kłopotów lub pies ma problemy zdrowotne związane ze złym żywieniem należy zwierzę karmić odpowiednio dostosowaną do wieku i schorzenia karmą gotową.