> > Weterynaria pila poznan

Jak karmić owczarka? "WETERYNARZ ODPOWIADA"

Panie Doktorze, mam owczarka niemieckiego w wieku 3 miesięcy. Chciałbym, aby był zdrowy i wyrósł na dużego psa. Mam pytanie, jak go należy karmić? Dostaje 3-4 posiłki dziennie. Daję mu do jedzenia ryż z kurczakiem lub z innym mięsem, no i różne przekąski, takie jak szynka, ser żółty czy też łakocie ze sklepu zoologicznego. Próbowałem dawać mu mleko, ale po mleku bardzo go czyści. Nie chcemy z mężem dawać gotowych karm, wolimy przygotowywać mu jedzenie w domu. Teresa z Wyrzyska.

Bardzo dobrze jest, gdy pies ma przygotowywane jedzenie w domu. Wówczas wiemy jakiej jakości pokarm dostaje. Wiele gotowych pokarmów nie spełnia norm żywieniowych i jest wykonana ze złej jakości produktów, co prowadzi w efekcie do utraty zdrowia.
Karmy gotowe są często przyprawiane dużą ilością soli, co jest szkodliwe, a także zawierają zbyt dużą ilość tłuszczu. Producenci dodają to po to, aby zwiększyć ich smakowitość. Niestety także zdecydowana większość karm zawiera konserwanty chemiczne, przeważnie BHA, nefrotoksyczną oraz rakotwórczą. Jeżeli państwo nie macie pewności co do jakości karmy, to lepiej samemu przygotowywać posiłki.